Rodinná ovocnářská farma - Cablk & Kašpar

Dobrý den, vítáme Vás na informačních stránkách Rodinné ovocnářské farmy Cablk & Kašpar.


Samosběr jablek v Doubí u Turnova u vlakové zastávky již jen v sobotu 30. září od 10:00 do 16:00

GPS souřadnice 50°36'11"N, 15°6'7"E (50.6031028N, 15.1018131E) - naproti budově vlakové zastávky.

Vzhledem k letošní nižší úrodě a zvýšenému zájmu ukončujeme letošní samosběr již tuto sobotu 30. září.

Protože nám počasí přeje, je možné v sobotu česat už i zimní odrůdu Idared. K dispozici na samosběru je rovněž odrůda Bohemia, Spartan, Šampion a Melrose

Cena 15,- až 18,- Kč za kg dle velikosti a odrůdy.


Naše kamenná prodejna v Doubí č.p. 37 je pro vás otevřena nejen o víkendu, ale i během týdne, nejlépe po dohodě na telefonním čísle 602 690 017. 


Pro aktuální informace sledujte tyto stránky (www.MujSad.cz).


Přehled hlavních odrůd :

Bohemia - konzumní zralost říjen - leden. Plody jsou větší až velké. Dužnina je jemná, žlutavá a šťavnatá. Chuť je navinule sladká, aromatická, celkově velmi kvalitní.

Spartan - konzumní zralost listopad - leden. Plody jsou středně velké. Dužnina je bílá, šťavnatá. Slupka je silnější. Chuť je více aromatická, celkově kvalitní.

Šampion - konzumní zralost listopad - leden. Plody jsou velké, kulovitého tvaru. Dužnina je středně pevná, krémová až bílá, jemná a šťavnatá. Chuť je sladce navinulá, velmi dobrá.

Idared - konzumní zralost prosinec - květen. Plody jsou střední až velké. Dužnina je jemná, křehká a šťavnatá. Chuť je sladce navinulá, jemně aromatická, celkově velmi dobrá. Odrůda vznikla křížením odrůd Wagenerovo a u nás velmi známého Janathanu.

Zvonkové - konzumní zralost leden - květen. Plody jsou střední až velké a mají charakteristický zvonkovitý tvar. Dužnina je nazelenalá, později bílá, křupavá a méně šťavnatá. Chuť je zpočátku kyselá, později v jarních měsících příjemně a někdy až sladce navinulá.

Golden Delicious - konzumní zralost listopad - duben. Plody jsou střední a mají téměř kulovitý tvar. Dužnina je jemná, pevná, žlutavá. Chuť je sladce navinulá, příjemně aromatická.Rodinná ovocnářská farma - Cablk & Kašpar slide 0
Bohemia
Rodinná ovocnářská farma - Cablk & Kašpar slide 1
Idared
Rodinná ovocnářská farma - Cablk & Kašpar slide 2
Šampion
Rodinná ovocnářská farma - Cablk & Kašpar slide 3
Spartan
Rodinná ovocnářská farma - Cablk & Kašpar slide 4
Zvonkové
Rodinná ovocnářská farma - Cablk & Kašpar slide 5
Golden Delicious